22 828 88 88 – odbierz, to ważne!

Trwa badanie kontrolne w Spisie Powszechnym 2021.
Przypominamy, że:

 • Badanie kontrolne dotyczy tylko wylosowanych mieszkań;
 • Celem badania kontrolnego jest jedynie ocena jakości danych pozyskanych w Spisie Powszechnym 2021, który zakończył się 30 września;
 • Wywiad przeprowadzany jest z pełnoletnią osobą, która jako pierwsza z danego mieszkania udzieliła wywiadu w Spisie Powszechnym NSP2021 (była tzw. pierwszym respondentem),
 • Badanie kontrolne trwa do 24 listopada 2021 r.,
 • Udział w badaniu kontrolnym jest obowiązkowy,
 • Dane zebrane w badaniu kontrolnym chroni tajemnica statystyczna, co oznacza, że będą wykorzystywane jedynie w celach statystycznych,
 • Badanie kontrolne jest realizowane wyłącznie telefonicznie,
 • Ankieterzy dzwonią z numeru 22 828 88 88, od poniedziałku do soboty, w godzinach od 10.00 do 14.00., ale jeśli nie zastaną respondenta w tych godzinach, mogą również dzwonić w godzinach popołudniowych.

W przypadku nieodebrania połączenia od ankietera realizującego badanie kontrolne, respondent otrzyma automatyczną wiadomość SMS. W SMSie będzie instrukcja jak odzwonić do ankietera, który do nas dzwonił.
Aby oddzwonić do ankietera należy:

 1. wybrać numer 22 828 88 88,
 2. następnie wybrać „1” i wpisać kod ankietera podany w SMS,
 3. oczekiwać na połączenie z ankieterem, który próbował się do nas dodzwonić.

W trakcie wywiadu zostanie zadanych kilka pytań dotyczących m.in. adresu zamieszkania w dniu 31 marca 2021 r., poziomu wykształcenia, przynależności narodowej lub etnicznej, własności mieszkania, sposobu, w jaki uczestniczyli Państwo w spisie zasadniczym.
Ankieter nie pyta o zarobki, sprawy majątkowe, numer karty, PIN itd.
Rozmowa potrwa około 10 minut.
Z pełną listą pytań oraz dodatkowymi informacjami na temat badania kontrolnego można zapoznać się w zakładce: https://spis.gov.pl/lista-pytan-do-badania-kontrolnego/ " .
W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy najpierw do zapoznania się z listą FAQ dostępną tutaj: https://spis.gov.pl/najczesciej-zadawane-pytania-do-badania-kontrolnego/ lub do kontaktu z infolinią (22 279 99 99, czynn do 24 listopada br. od poniedziałku do soboty w godz. 10-14.00).